HALLMARK EVENTS
ul. Secemińska 7 lok 50, 01-485 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 kom.: 796 903 550
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
29 maja 2012 - Warszawa
Kontrola realizacji kontraktów przez NFZ - prawa i możliwości placówki kontrolowanej

Ostatnie przepisy dotyczące funkcjonowania placówek medycznych wprowadziły nowe procedury, zmiany w prowadzeniu dokumentacji medycznej implikujące wzmożone kontrole ze strony NFZ. Dotychczasowe doświadczenia z kontroli przeprowadzanych w podmiotach leczniczych przez NFZ pokazują, że znajomość procedur i przepisów oraz świadomość praw pozwoli uniknąć sankcji pokontrolnych, znacząco ograniczyć zakres i czas trwania kontroli. Serdecznie zapraszamy na praktyczne seminarium, podczas którego omówimy kluczowe kwestie związane z przygotowaniem się do kontroli oraz eksperci prowadzący seminarium podzielą się praktycznymi doświadczeniami w zakresie ich przeprowadzania, oraz obrony przed nadużyciami ze strony kontrolującego. Kluczowe zagadnienia seminarium:
  • Najczęściej popełniane błędy skutkujące kontrolami ze strony NFZ
  • Czy NFZ ma prawo nakazać zwrócenie zapłaconych już środków finansowych?
  • Co w przypadku, gdy treść zawiadomienia i upoważnienia do przeprowadzenia kontroli nie pokrywa się z zakresem przeprowadzonej kontroli?
  • Czy świadczeniodawca powinien podpisać protokół kontroli i jakie są konsekwencje podpisania?
  • Zawiadomienia o kontroli – jak można przewidzieć kontrolę?
  • Rozpoczęcie kontroli – uprawnienia świadczeniodawców „przed” i „podczas” pierwszych czynności kontrolnych
  • Jakie są kompetencje NFZ do weryfikowania prawidłowości realizacji umów?
  • Jakie są przykładowe ścieżki postępowania w przypadku kontroli?
  • Treści i zasady dotyczące prowadzenia dokumentacji medycznej w formie tradycyjnej i elektronicznej
Po każdym wystąpieniu przewidzieliśmy czas na pytania i dyskusję oraz indywidualne konsultacje po zakończeniu seminarium. Do udziału w seminarium zapraszamy przedstawicieli publicznych oraz niepublicznych placówek medycznych Seminarium prowadzą Marzena Głowacz - Przez 7 lat pracowała na stanowisku kierowniczym w Wydziale Świadczeń Opieki Zdrowotnej w Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ. Jest lekarzem, specjalistą zdrowia publicznego. Ukończyła studia podyplomowe z Zarządzania w Zakładach Opieki Zdrowotnej na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie na stanowisku Kierownika Działu Sprzedaży i Rozliczeń Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.
Polityka Prywatności