HALLMARK EVENTS
ul. Secemińska 7 lok 50, 01-485 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 kom.: 796 903 550
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
28 lipca 2011 - Warszawa
Możliwości świadczenia usług komercyjnych w zgodzie z ustawą o działalności leczniczej

Ograniczenia możliwości udzielania odpłatnych świadczeń zdrowotnych, które wprowadza 1 lipca 2011r. ustawa o działalności leczniczej, będą dotyczyć wszystkich podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Zakaz pobierania opłat za świadczenie usług komercyjnych w placówkach mających kontrakt z NFZ znacząco ogranicza możliwości funkcjonowania i rozwoju. Kiedy i w jaki sposób placówki medyczne posiadające kontrakt z NFZ mają możliwość udzielania komercyjnych świadczeń zgodnie z nową ustawą? Miło nam poinformować o bardzo wysokim poziomie satysfakcji uczestników seminarium. Uczestnicy wysoko ocenili zarówno poziom merytoryczny seminarium oraz przydatność poruszanych zagadnień w praktyce. Doświadczeni praktycy na przykładach szpitali pokazali w jakich przypadkach można świadczyć usługi komercyjne w ramach nowo obowiązujących przepisów prawa. Najważniejsze zagadnienia seminarium:
  • Aspekty prawne udzielania świadczeń komercyjnych w ustawie o działalności leczniczej
  • Kontrakt z NFZ, a świadczenie usług komercyjnych
  • Dotychczasowe doświadczenia w zakresie pobierania opłat w samodzielnym publicznym zakładzie opieki zdrowotnej
  • Kontrole NIK, a świadczenia komercyjne.
Seminarium skierowane było do przedstawicieli:
  • Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej
  • Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej
  • Organów założycielskich publicznych i niepublicznych placówek - Urzędów Marszałkowski, Urzędów Miast, Starostw,
  • Departamentów Zdrowia, Departamentów Prawnych oraz Inwestycji i Nadzoru Właścicielskiego w JST.
Seminarium prowadzili: Katarzyna Fortak – Karasińska - Radca Prawny, Partner w Kancelarii Fortak – Karasińscy Radcowie Prawni Sp.P. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie zawodowe obejmujące szczegółowe kwestie prawa medycznego, współpracy i funkcjonowania ZOZów w ramach systemu NFZ, prawa farmaceutycznego oraz prawa zamówień publicznych. Zdobyła bogate doświadczenie w sprawach prowadzonych przed sądami cywilnymi oraz sądami administracyjnymi. Dariusz Kostrzewa - Prezes zarządu „Powiatowego Centrum Zdrowia” Sp. z o.o. w Malborku – dyrektor szpitala. Współautor przekształcenia SPZOZ w Malborku w spółkę komunalną (NZOZ) w 2007 r. Współtwórca projektu restrukturyzacji zobowiązań po zlikwidowanym SPZOZ w ramach programu rządowego „Ratujemy Polskie Szpitale” w 2010 r. Katarzyna Sabiłło - Fundator, Prezes Zarządu Fundacji Lege Pharmaciae. Członek Zespołu ds. Nowelizacji Prawa Farmaceutycznego powołanego przez Ministra Zdrowia (2006). Specjalizuje się w kwestiach regulacji prawa, w tym procesem dopuszczania do obrotu i refundacji produktów leczniczych, jak też zgodności procedur wewnętrznych z obowiązującymi przepisami. Marta Bogusiak – absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego, specjalizująca się w prawie medycznym. Obecnie aplikant radcowski przy OIRP w Łodzi. Posiada wszechstronną wiedzę i bogate doświadczenie z zakresu prawa medycznego. Od 2008 r. współpracuje z Kancelarią Fortak & Karasiński, gdzie zajmuje się głównie obsługą prawną niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej (m.in. kwestiami zawierania i realizacji umów z NFZ) jak i rejestracją zakładów. Współautorka publikacji oraz szkoleń kierowanych do zakładów opieki zdrowotnej.
Polityka Prywatności