HALLMARK EVENTS
ul. Secemińska 7 lok 50, 01-485 Warszawa
kom.: 796 903 550
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
17 września 2021 - Poznań
Biurowiec OMEGA ul. Dąbrowskiego 79 A - 11 piętro
Odpady komunalne - przełom w przepisach i zmiany w BDO
Inne lokalizacje i terminy
Warszawa - 21 września 2021

W dniu 9.08.2021 r. wdrożone zostały zmiany w systemie ewidencji odpadów BDO. Znowelizowano także Ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Ustawę o odpadach. Pojawił się projekt ustawy wdrażającej zasady ROP w Polsce. Wiele z tych zmian będzie miało istotny wpływ na szeroko rozumiany rynek odpadów komunalnych, w szczególności na podmioty odbierające odpady komunalne, gminy, instalacje komunalne oraz zarządzających PSZOK-ami. Wielkimi krokami zbliża się termin na dostosowanie instalacji do Konkluzji BAT.

Zapraszamy na praktyczne szkolenie o nowościach w gospodarce odpadami prowadzone przez praktyka, który na co dzień zajmuje się omawianą tematyką.

Główne zagadnienia, które szczegółowo omówimy:
  • BDO - zmiany (daty przetwarzania), zasady ewidencji (KPOK/KPO), błędy (jak dokumentować błędne a zatwierdzone przez wszystkie strony KPO)
  • Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (koszty systemu zagospodarowania odpadów komunalnych, segregacja, opłaty)
  • Ustawa o odpadach (decyzje, kary, okresy magazynowania odpadów) / Projekt zmiany ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi (jak Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta wpłynie na system zagospodarowania odpadów opakowaniowych komunalnych / nowe zasady wystawiania dok. DPR/EDPR).
Szkolenie ma charakter interaktywny, przewidzieliśmy czas na dyskusję i pytania, a po zakończeniu szkolenia dodatkowo przeznaczyliśmy czas na indywidualne konsultacje dla zainteresowanych.
Zapraszamy także do przesyłania nam szczegółowych pytań, które włączymy w program szkolenia.
Polityka Prywatności