HALLMARK EVENTS
ul. Secemińska 7 lok 50, 01-485 Warszawa
kom.: 796 903 550
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
18 marca 2021 - Warszawa
Udział osobisty lub w formie online
Sprawozdanie Wójta, Burmistrza, Prezydenta Miasta z zakresu gospodarki odpadami. Moduł BDO. Zmiany w prawie w zakresie gospodarki odpadami.

Rok 2020 przyniósł wiele zmian w sektorze gospodarki odpadami. Ruszyła BDO, weszły w życie zmiany w ustawach m.in. w ustawie o odpadach oraz utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Od 2021 r. wchodzą w życie nowe wymagania dotyczące magazynowania odpadów. Jesteśmy już po pierwszych sprawozdaniach w BDO według nowych zasad, moduł sprawozdawczy ciągle jednak się zmienia.

Celem naszego szkolenia jest przekazanie Uczestnikom wiedzy, kwalifikacji i praktycznych umiejętności stosowania przepisów prawa ochrony środowiska, w szczególności praktyki korzystania z rejestru BDO.

Podsumujemy także doświadczenia z wypełniania nowego modułu sprawozdawczego. Omówimy krok po kroku poszczególne moduły sprawozdania gminnego.

Jest możliwość udziału osobistego w szkoleniu lub w formie online– transmisja na żywo w czasie rzeczywistym.
 

Główne zagadnienia, które szczegółowo omówimy:
  • Omówienie  poszczególnych modułów sprawozdawczych dla podmiotów zobligowanych do składania sprawozdań do gminy - zasady weryfikacji ich poprawności.
  •  Omówienie krok po kroku poszczególnych modułów sprawozdania gminnego – możliwość zadawania pytań na bieżąco
  •  Klasyfikacja odpadów - który rodzaj odpadu, do której części sprawozdania?
  • Obliczanie poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu wybranych frakcji odpadów i poziomu ograniczenia składowania odpadów ulegających biodegradacji.
  • Zasady ewidencji odpadów w BDO.
  • Prowadzenie i sprawozdawczość z PSZOK-u  - kluczowe kwestie – na co szczególnie zwrócić uwagę w kwestii ewidencji i sprawozdawczości w PSZOK.
  • Kary i sankcje za nieosiągnięcie poziomów odzysku.
  • Przewidywane zmiany prawne - wpływ na gospodarkę odpadami komunalnymi.
Zapraszamy także do przesyłania nam szczegółowych pytań, które włączymy w program szkolenia.
 
Polityka Prywatności