HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
27 listopada 2019 - Warszawa
Centrum Konferencyjne Golden Floor, Aleje Jerozolimskie 123 A
Praktyczne aspekty różnych form zatrudnienia. Jak zatrudniać specjalistów i członków zarządu? Doświadczenia z najnowszych kontroli.
Inne lokalizacje i terminy
Katowice - 28 stycznia 2020

W ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami ożywionej dyskusji odnośnie różnych form zatrudnienia i kosztów związanych z świadczeniem pracy. Zapowiadane podwyższanie płacy minimalnej, likwidacja 30-krotności w kosztach opłat ZUS-owskich oraz presja na podnoszenie płac powodują, że coraz więcej pracodawców i pracowników szuka innej, aniżeli umowa o pracę formy zatrudnienia. Uaktywniają się także organy kontrolne, które szczegółowo analizują sytuację w firmach odnośnie stosowania różnych form zatrudniania pracowników i członków zarządu.

Zapraszamy na seminarium, gdzie praktyk z bogatym doświadczeniem, obsługujący wiele firm stosujących różne formy zatrudnienia omówi na przykładach aktualne podejście do stosowania przepisów oraz przedstawi wnioski z najnowszych kontroli w omawianym zakresie.

Kluczowe zagadnienia, które omówimy:
  • Najnowsze podejście organów kontroli (ZUS, PIP, US) odnośnie stosowania różnych form zatrudnienia
  • Przykłady konstrukcji umów zakwestionowanych przez ZUS
  • Świadczenie pracy przez własnych pracowników „po godzinach” w ramach zlecenia
  • Opodatkowanie przychodów z praw autorskich
  • Bezpieczne dla zapisy w zależności od rodzaju umowy
  • Przykłady klauzul umownych stosowanych w praktyce  
  • Zatrudnienie i wynagradzanie członków zarządu – kwestie praktyczne
 
Zapraszamy do przesyłania nam pytań czy nurtujących zagadnień. Zagadnienia te będziemy mogli jeszcze dodatkowo uwzględnić w programie. Po każdym wystąpieniu przewidzieliśmy czas na pytania i dyskusję ze strony uczestników.
 
Seminarium prowadzi:
 
Dr Anna Dyląg – radca prawny w GFKK Grzybczyk Kamiński Gawlik Radcy Prawni sp. p.w Katowicach. Specjalizuje się w prawie handlowym oraz w prawie spółek, procesach due diligence a także bieżącej obsłudze prawnej podmiotów z udziałem kapitału zagranicznego oraz spółek Skarbu Państwa. Posiada wieloletnie doświadczenie i praktykę w sprawach związanych z prawem pracy, w tym w zakresie optymalnych rozwiązań dla pracowników top management, sporów z członkami organów spółek, reorganizacji zatrudnienia i zwolnień grupowych a także mobbingu oraz ochrony danych osobowych. Doradza klientom z sektora przemysłu ciężkiego, transportu i logistyki, usług dla biznesu oraz medycznego.
Polityka Prywatności