HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
11 kwietnia 2019 - Warszawa
Centrum Konferencyjne Golden Floor, ul. Chłodna 51
KWALIFIKACJA PRZEDSIĘWZIĘĆ DO OCENY ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO

Odpowiednia kwalifikacja oddziaływania przedsięwzięcia  na środowisko  jest elementem kluczowym inwestycji, a stanowi często problem ze względu na skomplikowane projekty jak i przepisy ich dotyczące, a także znajomość kompetencji i odpowiedzialność właściwych organów.

Konieczna jest również znajomość zasad kwalifikacji w przypadku przedsięwzięć złożonych z wielu elementów, oraz zasad związanych z rozbudową, przebudową lub montażem w obrębie istniejących przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko.
 
Zapraszamy przedstawicieli organów administracji wydających decyzje lub uczestniczących w procesie opiniowania na praktyczne warsztaty, gdzie na konkretnych przykładach omówimy następujące zasady kwalifikacji:
  • Unijne podstawy prawne i ich transpozycja do przepisów polskich
  • Przedsięwzięcia jako mogące znacząco oddziaływać na środowisko w obecnym systemie prawnym
  • Przedsięwzięcia jako mogące zawsze albo potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko (wg. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r.)
  • Projekty złożone z wielu elementów
  • Inwestycje nowo powstające
  • Projekty polegające na rozbudowie, przebudowie lub montażu w ramach budowanych lub istniejących obiektów
  • Konkretne przykłady z różnych sektorów
  • Analiza przykładów zgłoszonych przez uczestników
Seminarium prowadzi praktyk w zakresie oceny oddziaływania na środowisko z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w przygotowaniu i realizacji wielu inwestycji infrastrukturalnych. Zarządza procesem oceny oddziaływania na środowisko począwszy od kierowania multidyscyplinarnymi zespołami specjalistów przygotowujących dokumentację środowiskową, aż po udział w konsultacjach społecznych i reprezentowanie inwestorów w procedurach administracyjnych.
Polityka Prywatności