HALLMARK EVENTS
ul. Secemińska 7 lok 50, 01-485 Warszawa
kom.: 796 903 550
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
21 marca 2019 - Warszawa
Centrum Konferencyjne Golden Floor, Aleje Jerozolimskie 123 A
POZWOLENIA WODNOPRAWNE - POZYSKIWANIE NOWYCH LUB ZMIANA DOTYCHCZASOWYCH

Zmiana dotychczasowego lub wydanie nowego pozwolenia wodnoprawnego wiąże się z nowym operatem wodnoprawnym. Analizując dotychczasowe doświadczenia z naliczaniem opłat za usługi wodne należy dokładnie przemyśleć i zaplanować zmiany, tak aby nie ponosić dodatkowych, zbędnych kosztów.
 
Zapraszamy na seminarium, gdzie prelegenci przeanalizują pierwsze pojawiające się decyzje organów i omówią kluczowe kwestie przy pozyskiwaniu nowych lub zmianie dotychczasowych pozwoleń wodnoprawnych.
 
Główne zagadnienia:
  • Dotychczasowa praktyka w uzyskiwaniu zgód wodnoprawnych z Wód Polskich – na co zwracać uwagę, czego unikać?
  • Przygotowanie operatów wodnoprawnych w świetle nowego Prawa wodnego – przykłady 
  • Tryb uzyskiwania poszczególnych zgód wodnoprawnych
  • Strony postępowania w sprawach dotyczących pozwoleń wodnoprawnych
  • Nowa instytucja – promesa pozwolenia wodnoprawnego
  • Na co szczególnie zwrócić uwagę analizując dotychczasowe pozwolenia i zlecając nowe?
  • Metodyka obliczeniowa i parametry wykorzystywane i wskazywane w operatach i ich wpływ na wysokość opłat za usługi wodne

Podczas seminarium kładziemy nacisk na wyjaśnianie kwestii najbardziej interesujących i praktycznych z punktu widzenia uczestników, dlatego zachęcamy teraz do wysyłania na nasz w/w adres e-mail pytań na które chcieliby Państwo omówić z prelegentami.

Gwarantujemy czas na dyskusję i zadawanie pytań także w trakcie seminarium, a po zakończeniu szkolenia dodatkowo przeznaczyliśmy czas na indywidualne konsultacje dla zainteresowanych.
 
Seminarium prowadzą praktycy:
  • Radcy prawni, specjaliści z zakresu materialnego i procesowego prawa ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z gospodarką wodno-ściekową i prowadzeniem postępowań administracyjnych
  • Mgr inż. specjalność : budownictwo wodne oraz studia podyplomowe w specjalności melioracje wodne. Uzyskał ponad 100 pozwoleń wodnoprawnych dla różnego rodzaju przedsięwzięć, szereg uzyskanych decyzji zwalniających z zakazów i innych objętych ustawą prawo wodne i powiązanymi z nią aktami prawnymi, a także opiniowanie setek dokumentów przed-realizacyjnych pod kątem zgodności z przepisami i zasadami gospodarowania wodami.
 
Polityka Prywatności