HALLMARK EVENTS
ul. Secemińska 7 lok 50, 01-485 Warszawa
kom.: 796 903 550
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
27 lutego 2019 - Warszawa
Centrum Konferencyjne Golden Floor, Aleje Jerozolimskie 123 A
STOSOWANIE ZAMÓWIEŃ IN HOUSE, ROZLICZANIE I WERYFIKACJA REKOMPENSATY Z TYTUŁU ŚWIADCZENIA UOIG W SEKTORZE ODPADÓW KOMUNALNYCH

W ostatnich latach w sektorze odpadów komunalnych nastąpiły szybkie zmiany prawne, które wymusiły na spółkach komunalnych i JST podejmowanie trudnych decyzji, o dalekosiężnych skutkach finansowych dla obu stron.
Bieżące projekty zmian: „Ustawy o czystości i porządku w gminach..”  oraz „Prawa Zamówień publicznych” również istotnie wpłyną na sektor odpadów komunalnych.

Jest wiele różnych doświadczeń z rozliczania i weryfikacji rekompensat, także ze stosowania zamówień „In house” po zmianie Prawa zamówień publicznych… ale nadal wyłania się wiele pytań dotyczących nowych umów powierzenia, ich modyfikacji,  rozliczeń rekompensat i praktyki zamówień „In house”.
 
Zapraszamy na praktyczne seminarium gdzie omówimy m. in.:
 
  • Usługi w ogólnym interesie gospodarczym w sektorze odpadowym a zadania własne gminy
  • Wybór operatora i akt powierzenia świadczenia usług
  • Umowa powierzenia – kluczowe postanowienia
  • Zamówienia „In – house” w aktualnych realiach prawnych
  • Modele i mechanizm rekompensat na przykładach - różne podejścia do modyfikacji umów powierzenia
  • Rozliczenia i weryfikacje rekompensat
 
Seminarium prowadzą praktycy zajmujący się od wielu lat tematem pomocy publicznej, pracując w centralnej administracji rządowej oraz doświadczeni ekonomiści specjalizujący się w tematach pomocy publicznej oraz Prawie zamówień publicznych oraz wyliczający i weryfikujący kwoty rekompensaty dla wielu podmiotów z sektora JST.
Polityka Prywatności