HALLMARK EVENTS
ul. Secemińska 7 lok 50, 01-485 Warszawa
kom.: 796 903 550
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
23 stycznia 2019 - Warszawa
Centrum Konferencyjne Golden Floor, Aleje Jerozolimskie 123 A
Umowy najmu w centrum handlowym. Rozliczanie części wspólnych. Renegocjacje umów. Aspekty prawne i finansowe.

Większość najemców powierzchni handlowych w galeriach dysponuje danymi na temat skutków regulacji prawnych zakazujących handlu w niedzielę. Kolejne inicjatywy jego ograniczania i możliwości funkcjonowania centrów są procedowane i z pewnością nie pozostaną obojętne dla żadnej ze stron.
Jednocześnie sieci handlowe intensywnie poszukują nowego modelu biznesowego i rozwiązań, które mogą przyciągnąć więcej potencjalnych klientów.
Zmiany te i ich skutki są źródłem trudnych dyskusji, konfliktów dotyczących zapisów umów najmu i rozliczeń części wspólnych, zwłaszcza w sytuacji rosnących kosztów pracy i mediów, w tym m.in. energii elektrycznej.
 
Jak zabezpieczyć interes najemcy w negocjacjach nowych umów, przedłużaniu dotychczasowych i w renegocjowaniu tych bieżących?

Zapraszamy na praktyczne seminarium, wyjaśniające wybrane kwestie przy renegocjacji i zawieraniu umów najmu oraz rozliczeniu części wspólnych w CH.

Główne zagadnienia:
  • Możliwości renegocjacji zawartych umów ze względu na wprowadzenie ograniczeń handlu  - co próbować renegocjować w tych umowach?
  • Najem nieruchomości komercyjnych - praktyka obrotu, możliwości negocjacyjne - opłaty ponoszone przez najemców
  • Strategie negocjacyjne – punkty zapalne, zabezpieczanie interesów najemców
  • Rozliczenia części wspólnych w centrach handlowych – aspekty praktyczne – najczęstsze błędy, wnioski z audytów rocznych rozliczeń opłat wspólnych, dalsze kroki
  • Dodatkowe elementy umów najmu, najbardziej kontrowersyjne postanowienia, procedury - analiza przypadków (case studies)
  • Spory na linii najemca – wynajmujący (centra handlowe) – dotychczasowe orzecznictwo sądowe
 
Seminarium prowadzą: praktycy z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w kompleksowej obsłudze podmiotów z branży retail, ze szczególnym uwzględnieniem centrów handlowych (m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Bielsku-Białej i mniejszych miastach regionalnych). Brali udział w procesie sporządzania i negocjowania licznych umów najmu komercyjnego oraz doradzają w zakresie PM/AM, w audytach operacyjnych oraz w audytach rozliczeń service chargé dla najemców a także w działalności inwestycyjnej dotyczącej obiektów komercyjnych.
Polityka Prywatności