HALLMARK EVENTS
ul. Secemińska 7 lok 50, 01-485 Warszawa
kom.: 796 903 550
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
11 września 2018 - Poznań
Biurowiec OMEGA ul. Dąbrowskiego 79 A - 11 piętro
ZMIANA USTAWY O ODPADACH I USTAWY O INSPEKCJI OCHRONY ŚRODOWISKA. Konsekwencje prawne i finansowe dla sektora gospodarki odpadami.
Inne lokalizacje i terminy
Katowice - 12 września 2018 | Warszawa - 14 września 2018 | Gdańsk - 17 września 2018

W trybie pilnym zostały uchwalone zmiany w ustawie o odpadach oraz inspekcji ochrony środowiska. Będą one istotnie wpływały na cały sektor gospodarki odpadami.

Zapraszamy na szkolenie prowadzone przez praktyków, którzy przeanalizują wszystkie wprowadzone zmiany i na przykładach zaprezentują jakie działania podjąć, aby przygotować się do nowych realiów prawnych.

Wśród omawianych tematów będą m.in.: 
  • Krótszy okres /czas magazynowania odpadów oraz prowadzenie wizyjnego monitoringu (wytyczne z ustawy i rozporządzenia)
  • Zezwolenia na zbieranie, przetwarzanie odpadów - nowe rygorystyczne zasady wydawania, wstrzymywania decyzji; organy kontrolne, opiniujące, wydające
  • Wniosek o wydanie decyzji na zbieranie (przetwarzanie) odpadów, pozwolenie na wytwarzanie odpadów - co powinny zawierać?
  • Okresy przejściowe, dostosowawcze
  • Transport odpadów- zasady, wymagania, nowe ograniczenia i duże sankcje karne
  • Zabezpieczenie roszczeń - formy, zasady, czas - rozszerzenie odpowiedzialności na kolejne podmioty
  • Bardziej restrykcyjne wymagania p-poż dla miejsc magazynowania (przetwarzania) odpadów
  • Zmiany w ustawie o inspekcji - rozszerzone uprawnienia kontrolne, zakres stosowania kar, ścieżka obrony

Szkolenie prowadzą praktycy:
  • specjalista ds. ochrony środowiska, od ponad dwunastu lat w branży gospodarki odpadami komunalnymi - obecnie na stanowisku zastępcy kierownika Działu Logistyk i Ochrony Środowiska w RIPOK. Posiada świadectwo kwalifikacji w zakresie gospodarowania odpadami wydane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Audytor TUV Nord Polska Sp. z o .o. w zakresie systemów zarządzania środowiskowego według normy ISO 14001:2015. Od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu sprawozdawczości w gospodarce odpadami komunalnymi. Współautor poradnika wydawnictwa C.H. BECK pt. "Sprawozdania o odpadach komunalnych. Analiza nowych wzorów obliczeniowych w kontekście zmian prawnych"
  • prawnicy, którzy od ponad 10 lat zajmują się kompleksową obsługą prawną przedsiębiorstw prowadzących działalność w sektorze gospodarki odpadami, biorąc udział w procesach wewnętrznych mających na celu dostosowanie do zmieniających się przepisów prawa, jak również w przygotowaniu inwestycji budowlanych w postaci składowisk odpadów, instalacji RIPOK i oczyszzalni ścieków, zarówno przygotowując i negocjując umowy, jak i biorąc udział w postępowaniach administracyjnych i sądowo administracyjnych w przedmiocie uzyskiwania decyzji środowiskowych.
Szkolenie ma charakter interaktywny, przewidzieliśmy czas na dyskusję i pytania, a po zakończeniu szkolenia dodatkowo przeznaczyliśmy czas na indywidualne konsultacje dla zainteresowanych.
Polityka Prywatności