HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
07 grudnia 2021 - Warszawa
Udział osobisty lub w formie online
Kontrakty menedżerskie, wynagrodzenia zarządów i rad nadzorczy a "Polski Ład"
Poleć wydarzenie znajomemu »»

Kwestie prawne i finansowe w kontraktach menadżerskich  
Cele zarządcze na 2022 rok w spółkach JST
 
Pakiet zmian wielu ustaw medialnie nazwany  „Polskim Ładem” został już podpisany przez Prezydenta. Zmiany mają wejść w życie już 1 stycznia 2022 roku. Na seminarium przeanalizujemy nowe przepisy i szeroko omówimy najbardziej newralgiczne kwestie, które dotyczą wynagradzania zarządów i rad nadzorczych, wyznaczania celów zarządczych w spółkach z udziałem jednostki samorządu terytorialnego.  
 
  • Jak przygotować się do tych zmian?
  • Jak kalkulować podstawowe i dodatkowe wynagrodzenie?
  • Oskładkowania (Obciążenia) w przypadku kilku Umów / kontaktów / kilku źródeł przychodu
  • Działalność gospodarcza / inne formy a kontrakt managerski
 Kluczowe zagadnienia seminarium:
  • Polski Ład a wynagradzanie kadry zarządzającej i rad nadzorczych po 1 stycznia 2022
  • Składka zdrowotna naliczana od powołania Zarządu - konsekwencje praktyczne
  • Premie a składka zdrowotna
  • Zróżnicowanie wynagrodzenia w zależności od wewnętrznej funkcji w radzie nadzorczej
  • Zamrożenie podstawy wymiaru przez ustawę okołobudżetową
  • Kluczowe kwestie przy wyznaczaniu celów zarządczych w spółkach JST na 2022 r.
Seminarium prowadzą:  

Syuzanna Musfi – radca prawny, senior associate w Andersen, biuro w Katowicach. Specjalizuje się w prawie spółek, fuzji, przejęć i innych przekształceń własnościowych oraz restrukturyzacji. W obszarze jej zainteresowań jest także prawo cywilne. Przygotowuje projekty umów, opinii, zaleceń prawnych i pisma procesowe. Zajmuje się kompleksową obsługą korporacyjną spółek, w tym tworzenie spółek oraz rejestracja podmiotów gospodarczych w Krajowym Rejestrze Sądowym. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze jednostek samorządu terytorialnego.
 
Magdalena Kęska – senior associate w Andersen, biuro w Katowicach. Specjalizuje się w podatkach dochodowych oraz podatku VAT. Opracowuje bieżące projekty w zakresie podatków PIT oraz CIT, w tym doradza w zakresie zarządzania ryzykiem podatkowym oraz możliwości optymalizacji. Uczestniczy w przeglądach podatkowych i badaniach duediligence.
 

Prawa Autorskie Copyright © 2021 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.
Polityka Prywatności