HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
Opłaty za usługi wodne - aktualne orzecznictwo. Praktyka naliczania i planowane zmiany.
Poleć wydarzenie znajomemu »»

Jesteśmy już po kilku latach stosowania w praktyce nowego Prawa wodnego. W ostatnich miesiącach pojawiło się nowe orzecznictwo, które zmienia sposób interpretacji przepisów na bardziej korzystny dla podmiotów zobowiązanych do ponoszenia opłat w Prawie wodnym. Jednocześnie już są nowe projekty odnośnie zmiany obowiązujących przepisów.
 
Zapraszamy na seminarium, gdzie praktycy przeanalizują kwestie prawne, finansowe i metody wyliczania opłat za usługi wodne oraz doradzą w jaki sposób dokonać zmiany pozwolenia wodnoprawnego, aby zoptymalizować  wysokość opłat, które będą niestety rosły.  
 
Główne zagadnienia, które szczegółowo omówimy:
  • Nałożenie i ustalenie wysokości opłat za usługi wodne - doświadczenia ze stosowania dotychczasowych przepisów
  • Opłaty za usługi wodne w świetle wprowadzonych zmian w Prawie wodnym zmianą ustawy
  • z dnia 11 września 2019 roku
  • Linia orzecznicza w zakresie sporów z Wodami Polskimi odnośnie nakładania i ustalania opłat
  • Możliwości obniżenia kosztów w zakresie przedłużenia dotychczasowych pozwoleń
  • Wody opadowe lub roztopowe: metodyka obliczeniowa i parametry wykorzystywane
  •  i wskazywane w operatach i ich wpływ na wysokość opłat za usługi wodne
  • Analiza i dostosowanie pozwoleń wodnoprawnych do realnych potrzeb w zakresie korzystania z usług wodnych

Zapraszamy do przesyłania nam pytań czy nurtujących zagadnień na kilka dni przed rozpoczęciem seminarium. Zagadnienia te będziemy mogli jeszcze dodatkowo uwzględnić w programie. Reszta poleconych tematów będzie do omówienia podczas indywidualnych konsultacji dla zainteresowanych, które przygotowaliśmy dla Państwa po zakończeniu.   
 

Prawa Autorskie Copyright © 2021 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.
Polityka Prywatności