HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
20 maja 2021 - Warszawa
Udział w formie online
Pozyskanie decyzji środowiskowej po zmianie przepisów
Poleć wydarzenie znajomemu »»

Istnieje także możliwość udziału w seminarium w trybie online, bez konieczności spotykania się, każdy uczestnik przebywa w swoim miejscu zamieszkania / pracy. Jest zachowana forma warsztatowa seminarium. Uczestnicy w czasie rzeczywistym widzą i słyszą trenera, mogą zadawać pytania i wyjaśniać wątpliwości. Trener udostępnia na bieżąco swój ekran z prezentacją oraz ćwiczeniami. Uczestnicy mogą również widzieć i słyszeć siebie wzajemnie. By uczestniczyć w seminarium wystarczy dostęp do urządzenia podłączonego do internetu, mikrofon / ew. słuchawki i wygodne miejsce. 

Obecnie na finiszu legislacyjnym jest w Sejmie zmiana ustawy ocenowej. Przyjęte przez Sejm zmiany są niekorzystne dla inwestorów. Mogą jeszcze bardziej skomplikować i przedłużyć proces przygotowania inwestycji. 

Dodatkowo w 2019 roku dokonano wielu istotnych zmian w zakresie pozyskania decyzji środowiskowej. Zmieniono m.in. ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska … oraz 10 września 2019 roku Rada Ministrów przyjęła nowe „Rozporządzenie w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko”.

W przypadku niektórych inwestycji wymagania środowiskowe zostały zaostrzone, a w przypadku innych – inwestorzy zostali zwolnieni z obowiązku uzyskania decyzji środowiskowej. Zmiana ustawy o OOŚ dokonuje także modyfikacji procedur i postępowań administracyjnych, które dotyczą zarówno inwestorów jak i organów administracji publicznej uczestniczących w procesie podejmowania rozstrzygnięć w tych sprawach.

Przygotowaliśmy praktyczne seminarium, podczas którego na przykładach przeanalizujemy i omówimy kluczowe kwestie istotne przy przygotowaniu i realizacji procesu inwestycyjnego po zmianie przepisów.
 
Główne zagadnienia, które szczegółowo omówimy:
  • W jakich sytuacjach od teraz wymagane jest uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach?
  • Karta informacyjna przedsięwzięcia - jako podstawowy dokument wstępnej fazy oceny oddziaływania na środowisko – najczęściej popełniane błędy przez inwestorów
  • Przedsięwzięcia jako mogące znacząco oddziaływać na środowisko według nowego Rozporządzenia
  • Procedura wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach po zmianach przepisów
  • Rozbudowa, przebudowa lub montaż w ramach budowanych lub istniejących obiektów - zmiana wymogów środowiskowych
  • Usprawnienie procedur i postępowań administracyjnych od strony inwestora i organu (wdrożone zmiany)
 

Prawa Autorskie Copyright © 2021 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.
Polityka Prywatności