HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
Sprawozdawczość w zakresie odpadów komunalnych. Praktyka stosowania BDO. Ewidencja odpadów w nowym systemie.
Poleć wydarzenie znajomemu »»

Ustawa z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1403) wprowadziła m.in. obowiązek składania rocznych (dotychczas półrocznych) sprawozdań przez podmiot odbierający odpady komunalne. Określono także szczegółowy zakres tych sprawozdań.
Jednocześnie uchylono art 9t w ustawie o utrzymaniu czystości porządku w gminach, który dawał delegację ministrowi właściwemu ds. środowiska do określenia sześciu wzorów sprawozdań, w formie rozporządzenia. Rozporządzenie to zostało zatem uznane za uchylone z dniem 13.8.2019 r a określone w nim wzory sprawozdań nie obowiązują.

Zatem na chwile obecną od 1 stycznia 2020 - będzie można składać sprawozdania o odpadach wyłącznie za pośrednictwem BDO.
 
Podczas szkolenia omówimy aktualną sytuację prawną i przedstawimy moduł sprawozdawczy dla podmiotu odbierającego odpady komunalne oraz inne dostępne moduły sprawozdawcze. Przedstawimy także pierwsze wnioski z funkcjonowania modułu ewidencji odpadów w systemie BDO od 1 stycznia 2020. Podamy także zakres wymagań i nowych obowiązków wynikających ze zmian prawnych dot. gospodarki odpadami, które rozpoczęły się od lipca 2018 roku.

Kluczowe zagadnienia:
 • Praktyka funkcjonowania BDO - wnioski, opinie, problemy
 • Projekt zmian prawnych odnośnie BDO i sprawozdawczości 
 • Sprawozdania o odebranych opadach komunalnych (moduł BDO) - analiza, zasady wprowadzania danych, wyjaśnienia.
 • Sprawozdawczość w BDO (pozostałe moduły dot. m.in. sprawozdania zbiorczego do Marszałka)
 • Zmiany prawne w zakresie gospodarki odpadami:
 • terminy na dostosowanie decyzji,
 • zasady prowadzenia monitoringu wizyjnego,
 • wymagania dla miejsc magazynowania odpadów,
 • zabezpieczenie roszczeń,
 • likwidacja Regionów, listy Instalacji Komunalnych, lista spalarni,
 • zasady prowadzenia PSZOK samodzielnie przez gminę.
 
Szkolenie prowadzi: praktyk - specjalista ds. ochrony środowiska, od ponad 12 lat w branży gospodarki odpadami - obecnie na stanowisku zastępcy kierownika Działu Logistyk i Ochrony Środowiska w RIPOK. Posiada świadectwo kwalifikacji w zakresie gospodarowania odpadami wydane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Audytor TUV Nord Polska w zakresie systemów zarządzania środowiskowego według normy ISO 14001:2015. Od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu sprawozdawczości w gospodarce odpadami komunalnymi. Współautor poradnika wydawnictwa C.H. BECK pt. "Sprawozdania o odpadach komunalnych. Analiza nowych wzorów obliczeniowych w kontekście zmian prawnych".

Prawa Autorskie Copyright © 2020 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.
Polityka Prywatności