HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
Opłaty za usługi wodne w świetle wprowadzonych zmian - praktyka naliczania i zmiany w pozwoleniach wodnoprawnych
Poleć wydarzenie znajomemu »»

Nowelizacja ustawy  Prawo wodne z dnia 11 września 2019 r. wprowadziła zmiany w zakresie ponoszenia opłat za usługi wodne. Coraz większy nacisk kładzie się na aspekt fiskalny i widać wyrażanie, że wysokość opłat będzie rosła. To powoduje, że podmioty zobowiązane do ponoszenia opłat analizują swoje pozwolenia wodnoprawne i mogą dokonać zmiany tych pozwoleń, aby dostosować je do rzeczywistych potrzeb w zakresie korzystania z usług wodnych i optymalizacji wysokości opłat.   
 
Zapraszamy na seminarium, gdzie praktycy przeanalizują kwestie prawne, finansowe i metody wyliczania opłat za usługi wodne oraz doradzą w jaki sposób dokonać zmiany pozwolenia wodnoprawnego, aby zoptymalizować  wysokość opłat.
 
Główne zagadnienia, które szczegółowo omówimy:
  • Sposób i procedura ustalania opłat
  • Nowy system opłat za usługi wodne, z uwzględnieniem tematyki opłat za wprowadzanie wód opadowych lub roztopowych do wód
  • Weryfikacja ustalonej opłaty – jakie są realne możliwości odwoławcze?
  • Obliczanie opłat za usługi wodne – metody
  • Opomiarowanie poboru wody i zrzutu ścieków
  • Określenie celów poboru wody na potrzeby wystawienia przez Wody Polskie informacji o opłatach zmiennych
  •  Zmiana pozwolenia wodnoprawnego, w tym przygotowanie operatów
Zapraszamy do przesyłania nam pytań czy nurtujących zagadnień na kilka dni przed rozpoczęciem seminarium. Zagadnienia te będziemy mogli jeszcze dodatkowo uwzględnić w programie. Reszta poleconych tematów będzie do omówienia podczas indywidualnych konsultacji dla zainteresowanych, które przygotowaliśmy dla Państwa po zakończeniu.   

Prawa Autorskie Copyright © 2020 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.
Polityka Prywatności