HALLMARK EVENTS
ul. Secemińska 7 lok 50, 01-485 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 kom.: 796 903 550
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
Praktyczne aspekty różnych form zatrudnienia. Jak zatrudniać specjalistów i członków zarządu? Doświadczenia z najnowszych kontroli.
Poleć wydarzenie znajomemu »»

W ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami ożywionej dyskusji odnośnie różnych form zatrudnienia i kosztów związanych z świadczeniem pracy. Zapowiadane podwyższanie płacy minimalnej, likwidacja 30-krotności w kosztach opłat ZUS-owskich oraz presja na podnoszenie płac powodują, że coraz więcej pracodawców i pracowników szuka innej, aniżeli umowa o pracę formy zatrudnienia. Uaktywniają się także organy kontrolne, które szczegółowo analizują sytuację w firmach odnośnie stosowania różnych form zatrudniania pracowników i członków zarządu.

Zapraszamy na seminarium, gdzie praktyk z bogatym doświadczeniem, obsługujący wiele firm stosujących różne formy zatrudnienia omówi na przykładach aktualne podejście do stosowania przepisów oraz przedstawi wnioski z najnowszych kontroli w omawianym zakresie.

Kluczowe zagadnienia, które omówimy:
  • Najnowsze podejście organów kontroli (ZUS, PIP, US) odnośnie stosowania różnych form zatrudnienia
  • Przykłady konstrukcji umów zakwestionowanych przez ZUS
  • Świadczenie pracy przez własnych pracowników „po godzinach” w ramach zlecenia
  • Opodatkowanie przychodów z praw autorskich
  • Bezpieczne dla zapisy w zależności od rodzaju umowy
  • Przykłady klauzul umownych stosowanych w praktyce  
  • Zatrudnienie i wynagradzanie członków zarządu – kwestie praktyczne
 
Zapraszamy do przesyłania nam pytań czy nurtujących zagadnień. Zagadnienia te będziemy mogli jeszcze dodatkowo uwzględnić w programie. Po każdym wystąpieniu przewidzieliśmy czas na pytania i dyskusję ze strony uczestników.
 
Seminarium prowadzi:
 
Dr Anna Dyląg – radca prawny w GFKK Grzybczyk Kamiński Gawlik Radcy Prawni sp. p.w Katowicach. Specjalizuje się w prawie handlowym oraz w prawie spółek, procesach due diligence a także bieżącej obsłudze prawnej podmiotów z udziałem kapitału zagranicznego oraz spółek Skarbu Państwa. Posiada wieloletnie doświadczenie i praktykę w sprawach związanych z prawem pracy, w tym w zakresie optymalnych rozwiązań dla pracowników top management, sporów z członkami organów spółek, reorganizacji zatrudnienia i zwolnień grupowych a także mobbingu oraz ochrony danych osobowych. Doradza klientom z sektora przemysłu ciężkiego, transportu i logistyki, usług dla biznesu oraz medycznego.

Prawa Autorskie Copyright © 2022 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.
Polityka Prywatności