HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
Pozyskanie decyzji środowiskowej po zmianie przepisów - aspekty prawne i proceduralne
Poleć wydarzenie znajomemu »»

W ostatnich miesiącach dokonano zmiany dwóch kluczowych aktów prawnych związanych z przeprowadzeniem oceny oddziaływania na środowisko w przypadku realizacji planów, programów i przedsięwzięć mogących oddziaływać na środowisko.
 
Zapraszamy przedstawicieli inwestorów, wykonawców i projektantów oraz organów administracji wydających decyzje lub uczestniczących w procesie opiniowania na praktyczne seminarium, gdzie na konkretnych przykładach omówimy wprowadzone zmiany w przepisach.
 
Kluczowe zagadnienia seminarium:
  • Postępowanie w sprawie oceny oddziaływania na środowisko – najważniejsze zagadnienia, w tym pojęcie przedsięwzięcia
  • Podział i kwalifikacja przedsięwzięć według nowego rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 roku
  • Zakres raportu oraz zawartość karty informacyjnej przedsięwzięcia – kluczowe kwestie dla organu i inwestora
  • Organy właściwe do wydania DUŚ, w tym zmiany wynikające z nowelizacji ustawy ooś z dnia 19 lipca 2019 r., nowe kompetencje RDOŚ
  • Współdziałanie (opinie i uzgodnienia) w postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach
  • Strony i uczestnicy postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach po zmianach
  • Postępowanie z udziałem społecznym
Zachęcamy do przesyłania do nas szczegółowych pytań, które będziemy mogli włączyć do programu seminarium lub omówić indywidualnie z uczestnikami.
 

Prawa Autorskie Copyright © 2020 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.
Polityka Prywatności