HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
Kontrole i sankcje w gospodarce odpadami po zmianach przepisów - bieżąca praktyka organów kontrolnych
Poleć wydarzenie znajomemu »»

W ostatnim roku wprowadzono wiele zmian prawnych w zakresie kontroli i sankcji podmiotów zajmujących się zarówno odbiorem, magazynowaniem jak i składowaniem odpadów. Przepisy te zaczynają już działać w praktyce i stwarzać bardzo dużo problemów podmiotom z sektora.
 
Zapraszamy na praktyczne seminarium omawiające nowe przepisy i na przykładach pokazujące jak bronić się przed bardzo dotkliwymi sankcjami ze strony organów kontrolnych.
 
Główne zagadnienia:
 • Kontrole Inspekcji Ochrony Środowiska a Prawo Przedsiębiorców (przebieg kontroli, współpraca Inspekcji Ochrony Środowiska z innymi organami i służbami)
 • Czynności po zakończeniu kontroli
 • Przepisy sankcyjne dotyczące kontroli prowadzonych przez Inspekcję Ochrony Środowiska
 • Zasady nakładania i wymierzenia administracyjnych kar pieniężnych – bieżąca praktyka organów – jak się bronić przed takimi karami?
 • Mediacja w postępowaniu w przedmiocie kary
 • Okoliczności, które mogą uwolnić od odpowiedzialności lub wpłynąć na wymiar kary
 • Z jakimi wnioskami można wystąpić do organu?
 • Środki odwoławcze i sądowo-administracyjna kontrola nakładania
   i wymierzania administracyjnych kar pieniężnych
 
Seminarium prowadzą:
 • Maciej Kiełbus - wspólnik w Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu
 • Joanna Kostrzewska - radca prawny w Dziale Prawa Administracyjnego Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu
 • Edyta Wielańczyk-Grzelak - radca prawny w Dziale Prawa Administracyjnego Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu

Prawa Autorskie Copyright © 2020 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.
Polityka Prywatności