HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
Pozyskanie decyzji środowiskowej po zmianie przepisów
Poleć wydarzenie znajomemu »»

Właśnie przyjęto regulacje mające na celu usprawnić procesy inwestycyjne  (to ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska ... oraz 10 września 2019 roku Rada Ministrów przyjęła nowe "Rozporządzenie w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko").

W przypadku niektórych inwestycji wymagania środowiskowe zostały zaostrzone, a w przypadku innych - inwestorzy zostaną zwolnieni z obowiązku uzyskania decyzji środowiskowej. Zmiana ustawy o OOŚ dokonuje także modyfikacji procedur i postępowań administracyjnych, które dotyczą zarówno inwestorów jak i organów administracji publicznej uczestniczących w procesie podejmowania rozstrzygnięć w tych sprawach.

Przygotowaliśmy praktyczne seminarium, podczas którego na przykładach przeanalizujemy i omówimy kluczowe kwestie istotne przy przygotowaniu i realizacji procesu inwestycyjnego.

Zaproszenie na seminarium kierujemy do:
  • Inwestorów w trakcie planowania lub realizacji inwestycji
  • Projektantów, wykonawców działających na zlecenie inwestorów
  • Firmy budowlane, inżynieryjne, biura architektury
  • Przedstawicieli organów administracji uczestniczących w procesie opiniowania i wydawania decyzji

Główne zagadnienia, które szczegółowo omówimy:
  • W jakich sytuacjach od teraz wymagane jest uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach?
  • Karta informacyjna przedsięwzięcia - jako podstawowy dokument wstępnej fazy oceny oddziaływania na środowisko
  • Przedsięwzięcia jako mogące znacząco oddziaływać na środowisko według nowego Rozporządzenia
  • Procedura wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach po zmianach przepisów
  • Rozbudowa, przebudowa lub montaż w ramach budowanych lub istniejących obiektów - zmiana wymogów środowiskowych
  • Usprawnienie procedur i postępowań administracyjnych od strony inwestora i organu (wdrożone zmiany)

Seminarium prowadzi praktyk w zakresie oceny oddziaływania na środowisko z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w przygotowaniu i realizacji wielu inwestycji infrastrukturalnych Zarządza procesem oceny oddziaływania na środowisko począwszy od kierowania multidyscyplinarnymi zespołami specjalistów przygotowujących dokumentację środowiskową, aż po udział w konsultacjach społecznych i reprezentowanie inwestorów w procedurach administracyjnych.

Prawa Autorskie Copyright © 2020 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.