HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
Zmiany w systemie gospodarki odpadami komunalnymi po nowelizacji ustaw: o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz o odpadach
Poleć wydarzenie znajomemu »»

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wiele zmian budzi kontrowersje branży i będzie miało istotny wpływ na funkcjonowanie całego systemu gospodarki odpadami w Polsce.
                                                          
Zapraszamy na seminarium, gdzie eksperci i praktycy, którzy od lat zajmują się  tematem omówią szczegółowo i na przykładach przeanalizują wprowadzone zmiany oraz podpowiedzą jak przygotować się do nowych realiów prawnych.
 
Kluczowe zagadnienia, które szczegółowo omówimy:
 
  • Konsekwencje dla firm nałożenia nowych obowiązków i uprawnień na gminy w zakresie organizacji systemu gospodarki odpadami ( w tym selektywna zbiórka, odbiór odpadów, postępowanie z bioodpadami, opłaty podwyższone)
  • Organizacja przetargu na odbiór lub odbiór i zagospodarowanie odpadów po zmianach przepisów
  • Tereny niezamieszkałe i możliwość objęcia ich systemem gminnym
  • Rola instalacji komunalnych w systemie gospodarki odpadami
  • Zasada bliskości według nowych przepisów
  • Rola wojewódzkiego planu gospodarki odpadami
  • Modernizacja, rozbudowa i nowa inwestycja w systemie gospodarki opadami po zmianie przepisów – rola planów inwestycyjnych
  • Wniosek o wydanie decyzji na zbieranie (przetwarzanie) odpadów, pozwolenie na wytwarzanie odpadów -  wprowadzone zmiany
  • Wymogi wobec firm z sektora odpadowego w zakresie dostosowania się do nowych realiów
 
Seminarium prowadzą praktycy, prawnicy,  którzy od lat doradzają i obsługują wiele podmiotów z sektora gospodarki odpadami komunalnymi, posiadają bogate doświadczenie w zakresie prawa samorządowego. Autorzy wielu publikacji z zakresu systemu gospodarki odpadami komunalnymi. 
 
Zapraszamy także do przesyłania do nas szczegółowych pytań, na które chcielibyście Państwo uzyskać odpowiedź. Po każdym wystąpieniu przewidzieliśmy czas na dyskusję i sesje pytań i odpowiedzi.

Prawa Autorskie Copyright © 2020 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.
Polityka Prywatności