HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
ASPEKTY FINANSOWE UMOWY PSC. ROZLICZANIE I WERYFIKACJA REKOMPENSATY W TRANSPORCIE KOLEJOWYM
Poleć wydarzenie znajomemu »»

Zmiany wynikające z tzw. czwartego pakietu kolejowego oraz naszych przepisów krajowych obligują przewoźników kolejowych oraz ich właścicieli do analizy obecnych umów PSC.  Aby zagwarantować spółce finansowanie oraz rozwój w perspektywie najbliższych lat już dzisiaj trzeba zająć się nowymi umowami z kalkulacjami w odpowiedniej perspektywie finansowej oraz zapisami w zmianach w finansowaniu, zwłaszcza w przypadku stawania do przetargów.

Zapraszamy na seminarium łączące część warsztatową z możliwością bezpośrednich dyskusji z ekspertami o kluczowych kwestiach zmienionych umów oraz nowego podejścia do ich szczegółowych zapisów.
Jak dostosować się do nowych realiów prawnych?
 
Aspekty finansowe oraz rozliczanie i weryfikacja rekompensaty  – główne tematy:
 
  • Kluczowe elementy umowy PSC w zakresie rozliczenia rekompensaty – szczegółowość zapisów umowy oraz załączników
  • Dokapitalizowanie spółki w czasie trwania umowy i rozliczenie w rekompensacie
  • Klucze podziałowe kosztów – jak ująć to w umowie?
  • Audyt rekompensaty – optyka audytora, wnioski i rekomendacje na przyszłość
  • Podatek dochodowy – czy może podlegać rozliczeniu w rekompensacie?
  • Dociążenie majątku w kontekście efektywnego zarządzania kosztami stałymi
  • Baza przychodowa oraz baza kosztowa – zwiększanie efektywności w optyce „produktywizowania” oferty przewoźnika
  • Jakie postanowienia w umowie wprowadzić, aby w przyszłości rozliczyć koszty, których dzisiaj nie można przewidzieć?
 
Zachęcamy do przesyłania nam pytań czy nurtujących zagadnień na min 3 dni przed seminarium, prelegenci przygotują wtedy obszerniejsze odpowiedzi we wskazanych zakresach. Po każdym wystąpieniu przewidzieliśmy czas na dyskusję i pytania ze strony uczestników.
 
Seminaria prowadzą praktycy zajmujący się od wielu lat tematem pomocy publicznej z  bogatym doświadczeniem w tworzeniu umów PSC w transporcie kolejowym oraz ekonomiści wyliczający i weryfikujący kwoty rekompensaty dla podmiotów z sektora kolejowego.
 

Prawa Autorskie Copyright © 2020 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.
Polityka Prywatności