HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
KWALIFIKACJA PRZEDSIĘWZIĘĆ DO OCENY ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO
Poleć wydarzenie znajomemu »»

Odpowiednia kwalifikacja oddziaływania przedsięwzięcia  na środowisko  jest elementem kluczowym inwestycji, a stanowi często problem ze względu na skomplikowane projekty jak i przepisy ich dotyczące, a także znajomość kompetencji i odpowiedzialność właściwych organów.

Konieczna jest również znajomość zasad kwalifikacji w przypadku przedsięwzięć złożonych z wielu elementów, oraz zasad związanych z rozbudową, przebudową lub montażem w obrębie istniejących przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko.
 
Zapraszamy przedstawicieli organów administracji wydających decyzje lub uczestniczących w procesie opiniowania na praktyczne warsztaty, gdzie na konkretnych przykładach omówimy następujące zasady kwalifikacji:
  • Unijne podstawy prawne i ich transpozycja do przepisów polskich
  • Przedsięwzięcia jako mogące znacząco oddziaływać na środowisko w obecnym systemie prawnym
  • Przedsięwzięcia jako mogące zawsze albo potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko (wg. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r.)
  • Projekty złożone z wielu elementów
  • Inwestycje nowo powstające
  • Projekty polegające na rozbudowie, przebudowie lub montażu w ramach budowanych lub istniejących obiektów
  • Konkretne przykłady z różnych sektorów
  • Analiza przykładów zgłoszonych przez uczestników
Seminarium prowadzi praktyk w zakresie oceny oddziaływania na środowisko z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w przygotowaniu i realizacji wielu inwestycji infrastrukturalnych. Zarządza procesem oceny oddziaływania na środowisko począwszy od kierowania multidyscyplinarnymi zespołami specjalistów przygotowujących dokumentację środowiskową, aż po udział w konsultacjach społecznych i reprezentowanie inwestorów w procedurach administracyjnych.

Prawa Autorskie Copyright © 2019 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.