HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
UMOWY NAJMU W CENTRUM HANDLOWYM - II EDYCJA
Poleć wydarzenie znajomemu »»

Miło nam zaprosić Państwa na 2 edycję seminarium, zmodyfikowaną względem pierwszej o omawianie konkretnych zapisów umów najmu oraz dłuższy czas na dyskusję.

Dziękujemy serdecznie dotychczasowym uczestnikom za wysoka ocenę poziomu merytorycznego, sposobu podejścia do tematu 1 edycji, tutaj można spojrzeć na kilka ankiet: https://www.hallmarkevents.pl/ankiety.php
 
Większość najemców powierzchni handlowych w galeriach dysponuje już danymi na temat skutków regulacji prawnych zakazujących handlu w niedzielę. Jednocześnie sieci handlowe intensywnie poszukują nowego modelu biznesowego i rozwiązań, które mogą przyciągnąć więcej potencjalnych klientów. Zmiany te i ich skutki są źródłem trudnych dyskusji, konfliktów dotyczących zapisów umów najmu i rozliczeń części wspólnych, zwłaszcza w sytuacji rosnących kosztów pracy i mediów, w tym m.in. energii elektrycznej.

Jak zabezpieczyć interes najemcy w negocjacjach nowych umów, przedłużaniu dotychczasowych i w renegocjowaniu tych bieżących?

Wybrane zagadnienia: 
  • Możliwości renegocjacji zawartych umów ze względu na wprowadzenie ograniczeń handlu  - co próbować renegocjować w tych umowach?
  • Najem nieruchomości komercyjnych - praktyka obrotu, możliwości negocjacyjne - opłaty ponoszone przez najemców
  • Strategie negocjacyjne – punkty zapalne, zabezpieczanie interesów najemców
  • Rozliczenia części wspólnych w centrach handlowych – aspekty praktyczne – najczęstsze błędy, wnioski z audytów rocznych rozliczeń opłat wspólnych, dalsze kroki
  • Dodatkowe elementy umów najmu, najbardziej kontrowersyjne postanowienia, procedury - analiza przypadków (case studies)
  • Spory na linii najemca – wynajmujący (centra handlowe) – dotychczasowe orzecznictwo sądowe
Seminarium prowadzą praktycy z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w kompleksowej obsłudze podmiotów z branży retail, ze szczególnym uwzględnieniem centrów handlowych (m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Bielsku-Białej i mniejszych miastach regionalnych). Brali udział w procesie sporządzania i negocjowania licznych umów najmu komercyjnego oraz doradzają w zakresie PM/AM, w audytach operacyjnych oraz w audytach rozliczeń service chargé dla najemców a także w działalności inwestycyjnej dotyczącej obiektów komercyjnych.

Prawa Autorskie Copyright © 2019 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.