HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
STOSOWANIE ZAMÓWIEŃ IN HOUSE, ROZLICZANIE I WERYFIKACJA REKOMPENSATY Z TYTUŁU ŚWIADCZENIA UOIG W SEKTORZE ODPADÓW KOMUNALNYCH
Poleć wydarzenie znajomemu »»

W ostatnich latach w sektorze odpadów komunalnych nastąpiły szybkie zmiany prawne, które wymusiły na spółkach komunalnych i JST podejmowanie trudnych decyzji, o dalekosiężnych skutkach finansowych dla obu stron.
Bieżące projekty zmian: „Ustawy o czystości i porządku w gminach..”  oraz „Prawa Zamówień publicznych” również istotnie wpłyną na sektor odpadów komunalnych.

Jest wiele różnych doświadczeń z rozliczania i weryfikacji rekompensat, także ze stosowania zamówień „In house” po zmianie Prawa zamówień publicznych… ale nadal wyłania się wiele pytań dotyczących nowych umów powierzenia, ich modyfikacji,  rozliczeń rekompensat i praktyki zamówień „In house”.
 
Zapraszamy na praktyczne seminarium gdzie omówimy m. in.:
 
  • Usługi w ogólnym interesie gospodarczym w sektorze odpadowym a zadania własne gminy
  • Wybór operatora i akt powierzenia świadczenia usług
  • Umowa powierzenia – kluczowe postanowienia
  • Zamówienia „In – house” w aktualnych realiach prawnych
  • Modele i mechanizm rekompensat na przykładach - różne podejścia do modyfikacji umów powierzenia
  • Rozliczenia i weryfikacje rekompensat
 
Seminarium prowadzą praktycy zajmujący się od wielu lat tematem pomocy publicznej, pracując w centralnej administracji rządowej oraz doświadczeni ekonomiści specjalizujący się w tematach pomocy publicznej oraz Prawie zamówień publicznych oraz wyliczający i weryfikujący kwoty rekompensaty dla wielu podmiotów z sektora JST.

Prawa Autorskie Copyright © 2019 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.