HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
Opłaty za usługi wodne - aspekty prawne, finansowe i metody wyliczeń. Wypełnianie i składanie oświadczeń.
Poleć wydarzenie znajomemu »»


Nowelizacja ustawy  Prawo wodne z dnia 20 lipca 2018 r. wprowadziła obowiązek składania oświadczeń będących podstawą do wyliczenia i ponoszenia opłat za usługi wodne. Oświadczenie za czwarty kwartał 2018 r., należy złożyć w terminie do 30 stycznia 2019 r. Sprawozdawcy mają wiele pytań i wątpliwości odnośnie danych źródłowych, sposobu wyliczania ilości wód i wypełniania oświadczeń.
 
Zapraszamy na seminarium, gdzie praktycy przeanalizują kwestie prawne, finansowe, metody wyliczania opłat i wypełniania oświadczeń.
 
Główne zagadnienia:
 • Sposób i procedura ustalania opłat
 • Oświadczenia i ich charakter w procedurze ustalania opłaty
 • Nowy system opłat za usługi wodne, z uwzględnieniem tematyki opłat za wprowadzanie wód opadowych lub roztopowych do wód
 • Weryfikacja ustalonej opłaty – jakie są realne możliwości odwoławcze?
 • Obliczanie opłat za usługi wodne – metody
 • Wypełnianie oświadczeń – przykłady
 • Opomiarowanie poboru wody i zrzutu ścieków
 • Finansowy aspekt opłat za usługi wodne
 • Wyliczanie wysokości opłat za usług wodne – projekcje finansowe w perspektywie kilkuletniej

Seminarium ma charakter interaktywny, dlatego zachęcamy już teraz do wysyłania na nasz w/w adres e-mail pytań na które chcieliby Państwo omówić z prelegentami. Gwarantujemy czas na dyskusję i zadawanie pytań także w trakcie seminarium, a po zakończeniu szkolenia dodatkowo przeznaczyliśmy czas na indywidualne konsultacje dla zainteresowanych.
 
Seminarium prowadzą:
 • Radca prawny, specjalista z zakresu materialnego i procesowego prawa ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z gospodarką wodno-ściekową.
 • Dr inż. inżynierii środowiska oraz inż. budownictwa. Kieruje działem projektów rozwojowych w spółce Gdańskie Wody. Wykłada w Katedrze Hydrotechniki Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej. 
 • Finansista i doradca, specjalizujący się w wykonywaniu analiz i wieloletnich projekcji finansowych dla firm i jst oraz w modelowaniu finansowym. Przygotował i weryfikował wiele wniosków taryfowych oraz dokumentacji i danych służących do ich przygotowania.

Prawa Autorskie Copyright © 2019 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.