HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności - wymiar prawny i finansowy - planowane zmiany
Poleć wydarzenie znajomemu »»

Z dniem 1 stycznia 2019 r. prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształca się w prawo własności tych gruntów. Dodatkowo 21 listopada pojawił się projekt nowelizacji uchwalonych już przepisów dotyczący m.in. kwestii procedury przekształcenia, opłat i terminów wydawania zaświadczeń. 
 • Jak przygotować gminę / starostwo do czasochłonnych i skomplikowanych procedur administracyjnych wynikających z uchwalonej ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku i planowanych zmian?
 • Co to oznacza w praktyce dla deweloperów i spółdzielni mieszkaniowych, którzy są w posiadaniu takich nieruchomości?

Główne zagadnienia, które szczegółowo omówimy: 
 • Zaświadczenie o przekształceniu współużytkowania wieczystego gruntu we współwłasność - tryb wydania, wzór i skuteczność doręczenia
 • Opłata przekształceniowa:
 1. Sposób naliczenia
 2. Terminy i okres uiszczenia
 3. Ulgi w uiszczaniu opłaty - rozłożenie na raty, przesunięcie terminu płatności
 4. Bonifikaty od opłaty - fakultatywne i obligatoryjne
 5. Zakwestionowanie opłaty przekształceniowej
 6. Opłata łączna
 • Wniosek o ustalenie wysokości i okresu wnoszenia opłaty w drodze decyzji
 • Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności w sytuacji oddania budynku do użytkowania lub wyodrębnienia lokalu po dniu 1 stycznia 2019 r.
 • Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności a pomoc publiczna - kwestie prawne
 • Planowane zmiany przepisów odnośnie procedury przekształcenia i wysokości opłat 
Seminarium prowadzą: specjaliści w zakresie obrotu nieruchomościami, prawa administracyjnego i pomocy publicznej; autorzy publikacji oraz trenerzy prowadzący liczne szkolenia (m.in. z zakresu procedury administracyjnej, ustawy o gospodarce nieruchomościami). Stale współpracują m. in. z Wojewódzkim Ośrodkiem Kształcenia i Studiów Samorządowych z siedzibą w Poznaniu. Praktycy z doświadczeniem w zakresie postępowań przed sądami administracyjnymi.

Prawa Autorskie Copyright © 2019 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.