HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
Rozliczanie i weryfikacja rekompensaty z tytułu świadczenia usług w ogólnym interesie gospodarczym
Poleć wydarzenie znajomemu »»

Mamy już za sobą wiele doświadczeń z rozliczania i weryfikacji rekompensat, także ze stosowania zamówień "in house" po zmianie Prawa zamówień publicznych. Jednak od nowa pojawiają się pytania szczegółowe odnośnie rozliczeń i weryfikacji kwot rekompensat, a część podmiotów planuje zawieranie nowych umów powierzenia lub modyfikację dotychczasowych w różnych zakresach. Dlatego właśnie zapraszamy na seminarium, wyjaśniające wybrane kwestie przy rozliczaniu i weryfikacji rekompensat oraz przedstawiające na przykładach różne podejścia do stosowania zamówień "in house" i modyfikacji umów powierzenia.

Główne zagadnienia:
  • Aktualne podejście do oceny występowania pomocy publicznej
  • Wybór operatora i akt powierzenia świadczenia usług:- co z dotychczasowymi umowami powierzenia oraz możliwości modyfikacji?
  • Bezprzetargowe powierzenie w świetle dotychczasowej praktyki - rozliczenia finansowe
  • Modele i mechanizm rekompensat na przykładach z sektora odpadów komunalnych, kultury, gospodarki komunalnej, transportu
  • Rozdzielna rachunkowość i klucze podziałowe kosztów
  • Zagadnienie rozsądnego zysku i sposobów jego mierzenia

Seminarium prowadzą: praktycy zajmujący się od wielu lat tematem pomocy publicznej, pracując m.in. w UOKiK i Ministerstwie Infrastruktury, Ministerstwie Rozwoju; doświadczeni ekonomiści specjalizujący się w tematach pomocy publicznej oraz Prawie zamówień publicznych oraz wyliczający i weryfikujący kwoty rekompensaty dla wielu podmiotów z sektora JST. 

Prawa Autorskie Copyright © 2019 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.