HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
Nowe sprawozdania o odpadach komunalnych 2018.
Poleć wydarzenie znajomemu »»

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska (Dz. U. poz. 1627) za 2018 rok sprawozdania o odpadach komunalnych będą musiały być przygotowane wg nowych szablonów.
Szkolenie kierujemy do podmiotów, których zmiany bezpośrednio dotyczą: firmy odbierające odpady komunalne, gminy, PSZOK-i, Punkty Skupu Surowców Wtórnych.

Podczas seminarium omówimy na przykładach szczegółowo wszystkie rubryki nowych tabel i przeanalizujemy wprowadzone zmiany. Dodatkowo omówione zostaną nowe wzory Dokumentów Potwierdzających Recykling - obowiązujące od 1 października 2018 roku.
Przedstawimy także terminarz zmian wprowadzonych tzw. pakietem odpadowym czyli zmian wynikających z nowelizacji ustawy o odpadach i ustawy o inspekcji ochrony środowiska.
 
Kluczowe zagadnienia: 
  • Szczegółowe omówienie wszystkich działów formularzy sprawozdawczych (część opisowa i praktyczna) – poprawne wypełnianie
  • Gdzie i  dla jakich kodów odpadów należy podać parametr AT4?
  • DPR, DPO, EDPR i EDPO - a odpady opakowaniowe z gospodarstw domowych - nowe formularze obowiązujące od 1 października 2018 roku
  • Jak wykorzystać dane z RIPOK? Jakie informacje Zarządzający Regionalną Instalacją jest zobligowany przekazywać na mocy ustawy?
  • Krajowy Plan Gospodarki Odpadami, najnowsze dane z GUS a dane wejściowe do obliczeń
  • Zasady obliczania poziomu ograniczania masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów surowcowych (PMTS)
  • Pakiet odpadowy - terminarz zmian dla podmiotów gospodarujących odpadami
Szkolenie prowadzi praktyk - specjalista ds. ochrony środowiska, od ponad dziesięciu lat w branży  gospodarki odpadami komunalnymi - obecnie na stanowisku zastępcy kierownika Działu Logistyk i Ochrony Środowiska w RIPOK. Posiada świadectwo kwalifikacji w zakresie gospodarowania odpadami wydane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Audytor TUV Nord Polska Sp. z o .o. w zakresie systemów zarządzania środowiskowego według normy ISO 14001:2015. Od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu sprawozdawczości w gospodarce odpadami komunalnymi. Współautor poradnika wydawnictwa C.H. BECK pt. "Sprawozdania o odpadach komunalnych. Analiza nowych wzorów obliczeniowych w kontekście zmian prawnych".
 
Szkolenie ma charakter interaktywny, przewidzieliśmy czas na dyskusję i pytania, a po zakończeniu szkolenia dodatkowo przeznaczyliśmy czas na indywidualne konsultacje dla zainteresowanych.

Prawa Autorskie Copyright © 2019 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.