HALLMARK EVENTS
ul. Kasprowicza 31 lok 3, 01-817 Warszawa
tel.: 48 22 225 28 50 tel./fax.: 48 22 465 80 26
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
ZMIANA USTAWY O ODPADACH I USTAWY O INSPEKCJI OCHRONY ŚRODOWISKA. Konsekwencje prawne i finansowe dla sektora gospodarki odpadami.
Poleć wydarzenie znajomemu »»

W trybie pilnym zostały uchwalone zmiany w ustawie o odpadach oraz inspekcji ochrony środowiska. Będą one istotnie wpływały na cały sektor gospodarki odpadami.

Zapraszamy na szkolenie prowadzone przez praktyków, którzy przeanalizują wszystkie wprowadzone zmiany i na przykładach zaprezentują jakie działania podjąć, aby przygotować się do nowych realiów prawnych.

Wśród omawianych tematów będą m.in.: 
  • Krótszy okres /czas magazynowania odpadów oraz prowadzenie wizyjnego monitoringu (wytyczne z ustawy i rozporządzenia)
  • Zezwolenia na zbieranie, przetwarzanie odpadów - nowe rygorystyczne zasady wydawania, wstrzymywania decyzji; organy kontrolne, opiniujące, wydające
  • Wniosek o wydanie decyzji na zbieranie (przetwarzanie) odpadów, pozwolenie na wytwarzanie odpadów - co powinny zawierać?
  • Okresy przejściowe, dostosowawcze
  • Transport odpadów- zasady, wymagania, nowe ograniczenia i duże sankcje karne
  • Zabezpieczenie roszczeń - formy, zasady, czas - rozszerzenie odpowiedzialności na kolejne podmioty
  • Bardziej restrykcyjne wymagania p-poż dla miejsc magazynowania (przetwarzania) odpadów
  • Zmiany w ustawie o inspekcji - rozszerzone uprawnienia kontrolne, zakres stosowania kar, ścieżka obrony

Szkolenie prowadzą praktycy:
  • specjalista ds. ochrony środowiska, od ponad dwunastu lat w branży gospodarki odpadami komunalnymi - obecnie na stanowisku zastępcy kierownika Działu Logistyk i Ochrony Środowiska w RIPOK. Posiada świadectwo kwalifikacji w zakresie gospodarowania odpadami wydane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Audytor TUV Nord Polska Sp. z o .o. w zakresie systemów zarządzania środowiskowego według normy ISO 14001:2015. Od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu sprawozdawczości w gospodarce odpadami komunalnymi. Współautor poradnika wydawnictwa C.H. BECK pt. "Sprawozdania o odpadach komunalnych. Analiza nowych wzorów obliczeniowych w kontekście zmian prawnych"
  • prawnicy, którzy od ponad 10 lat zajmują się kompleksową obsługą prawną przedsiębiorstw prowadzących działalność w sektorze gospodarki odpadami, biorąc udział w procesach wewnętrznych mających na celu dostosowanie do zmieniających się przepisów prawa, jak również w przygotowaniu inwestycji budowlanych w postaci składowisk odpadów, instalacji RIPOK i oczyszzalni ścieków, zarówno przygotowując i negocjując umowy, jak i biorąc udział w postępowaniach administracyjnych i sądowo administracyjnych w przedmiocie uzyskiwania decyzji środowiskowych.
Szkolenie ma charakter interaktywny, przewidzieliśmy czas na dyskusję i pytania, a po zakończeniu szkolenia dodatkowo przeznaczyliśmy czas na indywidualne konsultacje dla zainteresowanych.

Prawa Autorskie Copyright © 2019 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.