HALLMARK EVENTS
ul. Secemińska 7 lok 50, 01-485 Warszawa
kom.: 796 903 550
e-mail: HE (at) hallmarkevents.pl
Zapraszamy: Pn-Pt: 9.00-16:30
pl en
Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o wykorzystaniu i możliwości zmiany ustawień znajdziesz w polityce cookies
Akceptuję!
-
FINANSOWE I PRAWNE KONSEKWENCJE NOWELIZACJI USTAWY O ZBIOROWYM ZAOPATRZENIU W WODĘ ORAZ ODPROWADZANIU ŚCIEKÓW ORAZ INNYCH ZMIAN PRAWNYCH DLA SEKTORA WODNO-KANALIZACYJNEGO
Poleć wydarzenie znajomemu »»

Rok 2018 przyniesie ogromne zmiany dla sektora wodno-kanalizacyjnego. Znowelizowana  ustawa o zbiorowym zapatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz nowe Prawo wodne będzie istotnie wpływało na działalność przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych. Zmieniają się także kompetencje organów gminy.
Dnia 11 stycznia 2018 roku pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie określenia taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryf oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków.

Zapraszamy na seminarium, podczas którego omówimy szczegółowo kluczowe zmiany prawne nowych regulacji oraz przeanalizujemy kwestie finansowe, szczególnie przy konstruowaniu wniosku taryfowego po zmianach.

Główne zagadnenia:
  • Zadania i kompetencje gminy i przedsiębiorstw wodociągowo- kanalizacyjnych w ujęciu nowego Prawa wodnego oraz zmienionej ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków
  • Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków - zakres i tryb jego przyjmowania według nowych zasad
  • Taryfy wod.-kan. w nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków
  • Przygotowanie wniosku o zatwierdzenie taryfy - aspekty finansowe
  • Projekt taryfy wg znowelizowanej ustawy
  • Metodyka i narzędzia prognostyczne przy wniosku taryfowym - model finansowy- studia przypadków

Seminarium w Warszawie prowadzą:
 
Joanna Kostrzewska - radca prawny, absolwentka wydziału prawa i administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Konsultant w Dziale Prawa Administracyjnego w Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu. Specjalista z zakresu materialnego i procesowego prawa administracyjnego, prawa samorządowego, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z prawem ochrony środowiska, gospodarką odpadami, gospodarką wodno-ściekową oraz informacją publiczną. Posiada doświadczenie w obsłudze jednostek samorządu terytorialnego oraz spółek komunalnych. Autor publikacji w Piśmie Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA; w Przeglądzie Komunalnym, w Serwisie Administracyjno-Samorządowym SAS; w Piśmie Wodociągi i Kanalizacja; w Serwisie Sozosfera.pl; Redaktor w portalu PrawoDlaSamorządu.pl.

Maria Narkiewicz - radca prawny, absolwentka wydziału prawa i administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa spółek handlowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Konsultant w Dziale Prawa Cywilnego w Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu, specjalista z zakresu prawa handlowego, prawa samorządowego oraz zagadnień związanych z gospodarką wodno - ściekową. Posiada doświadczenie w obsłudze jednostek samorządu terytorialnego oraz spółek komunalnych, w tym również jako członek rady nadzorczej spółki komunalnej.

Urszula Szefler - radca prawny, absolwentka wydziału prawa i administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Konsultant w Dziale Prawa Cywilnego w Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu, specjalizuje się w prowadzeniu sporów sądowych i pozasądowych oraz zajmuje się prawem ochrony danych osobowych. Posiada duże doświadczenie w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony danych osobowych pracowników i współpracowników. Doradzała przy tworzeniu centrum usług wspólnych w jednostkach samorządu terytorialnego.

Rafał Szporko - Prezes firmy DS Consulting Sp. z o.o. Od 16 lat związany z konsultingiem na rzecz JST, spółek komunalnych oraz innych podmiotów sektora publicznego.
W ramach projektów doradczych zajmuje się wykonywaniem analiz i wieloletnich projekcji finansowych dla firm i jednostek samorządu terytorialnego, modelowaniem finansowym. Absolwent Ekonomii KUL. Wielokrotnie uczestniczył w przygotowaniu wniosków taryfowych jak i weryfikacji gotowych wniosków lub dokumentacji i danych służących przygotowaniu wniosków taryfowych.

Seminarium we Wrocławiu i Katowicach prowadzą:
 
Tomasz Srokosz - Partner w kancelarii KSP Legal & Tax Advice. Radca prawny. Doktor prawa, specjalista w zakresie sporów sądowych i arbitrażowych, prawa ochrony środowiska, gospodarki komunalnej, a także zamówień publicznych.
Doradza przy przygotowaniu modeli prowadzenia gospodarki komunalnej (wodno - ściekowej, odpadowej, utrzymania czystości) z uwzględnieniem aspektów środowiskowych zarówno dla samorządów jak i inwestorów prywatnych. Autor publikacji, dotyczących gospodarki komunalnej, zamówień publicznych, partnerstwa publiczno-prywatnego i koncesji. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor nauk prawnych (2016 r. - rozprawa doktorska poświęcona koncesji komunalnej). Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach.
 
Rafał Szporko - Prezes firmy DS Consulting Sp. z o.o. Od 16 lat związany z konsultingiem na rzecz JST, spółek komunalnych oraz innych podmiotów sektora publicznego.
W ramach projektów doradczych zajmuje się wykonywaniem analiz i wieloletnich projekcji finansowych dla firm i jednostek samorządu terytorialnego, modelowaniem finansowym. Absolwent Ekonomii KUL. Wielokrotnie uczestniczył w przygotowaniu wniosków taryfowych jak i weryfikacji gotowych wniosków lub dokumentacji i danych służących przygotowaniu wniosków taryfowych.

Prawa Autorskie Copyright © 2022 Hallmark Events
Treści, Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące stronę Web: www.hallmarkevents.pl i www.he.waw.pl są własnością Hallmark Events. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "Copy free" lub "Bez ograniczeń". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa Hallmark Events podlega ochronie prawa autorskiego. Hallmark Events zezwala na kopiowanie treści dokumentów publikowanych na stronie www.hallmarkevents.pl lub www.he.waw.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Hallmark Events. Pojedyncze dokumenty publikowane przez Hallmark Events w internecie mogą zawierać inne notki o prawach autorskich związane z tymi dokumentami.
Polityka Prywatności